Ticaret Hukuku Avukatı

Ticaret Hukuku Avukatı

 
Antalya’da faaliyet gösteren Av.Meryem Yılmaz, Türk ve yabancı sermayeli şirket kuruluşları ve buna bağlı olarak her alanda ortaklık sözleşmelerinin tanzimi ve söz konusu şirketlere hukuki alanda danışmanlık hizmeti verilmesi konusunda danışmanlık yapmaktadır. Ticaret hukuku konusunda deneyim ve bilgiler çerçevesinde, müvekkillerimize en etkili sounucu sağlamak için hukuki destek vermektedirler.

Ticari Sözleşmeler

 
Joint-venture sözleşmeleri, uluslararası müvekkilleri olan Av.Meryem Yılmaz’ın etkin çalışma alanlarından birini oluşturmaktadır. Hukuk büromuz, bugüne kadar farklı sektörlerde faaliyet gösteren, değişik ülkelerden yabancı şirketler ile Türkiye’deki ortakları arasında bir çok Joint Venture sözleşmeleri hazırlamıştır. Bunun dışında hisse devri, franchising, leasing, acenta ve distribütörlük sözleşmeleri gibi ticari sözleşmelerin uygulanması hususunda son derece özenli çalışmaları mevcuttur.

Rekabet Hukuku

 
Rekabete dayalı serbest piyasa ekonomisinde ticaret şirketleri için son derece önemi bulunan ve her zaman güncelliğini koruyan bu alandaki çalışmalarımız çerçevesinde bu konudaki gelişmeler yakından takip edilmekte ve müvekkillerimize özellikle birleşme ve devralma işlemlerinde bildirimlere ilişkin gerekli hukuki yardım sağlanmaktadır. 

Ticaret Hukuku Avukatı Hizmetleri

  • Genel kurul toplantıları yapılması
  • Ticaret Hukuku danışmanlığı verilmesi
  • Şirket kuruluş ve ana sözleşme hazırlanması
  • Due Dilligence
  • Sermaye Artırımları ve İndirimleri
  • Şirket Birleşmeleri ve Devralmaları
  • İrtibat bürolarının kurulması
  • Ulusal ve Yabancı Şirketlerin Kuruluşu
  • Yabancı şirketlerin Türkiye İstanbul şubesi kuruşu Şirketler

Birleşme ve Devralmalar

 
Av.Meryem Yılmaz’ın ana faaliyet alanlarından birisi de birleşme ve devralmalardır. Şirket stratejisi, finansman ve şirket yönetimi ile bağlantılı olarak şirketlerin satın alınması, satılması, birleştirilmesi ile ilgilenen ve böylece ilgili endüstri kolunda genişlemekte olan bir şirkete finansman sağlanması, know-how transferi ve büyüme sağlanması gibi getirileri olan birleşme ve devralmaların (mergers and acquisitions) her aşamasında Müvekkillerimiz ile birlikte çalışarak risklerin öngörülmesi ve yönetimi konularında gerekli hukuki yardım sağlanmakta ve birleşme ve devralma süreçleri tüm boyutlarıyla bir bütün olarak ele alınmaktadır. Av.Meryem Yılmaz, müvekkillerin her bir projede ortaya çıkan spesifik ihtiyaçlarına uygun olarak durum tespiti raporları (due diligence) hazırlamakta, hisse satın alma ve ortaklık sözleşmelerinin hazırlanması, incelenmesi ve müzakeresi konularında hizmet vermektedir.

Antalya Ticaret Hukuku Avukatı

 
Antalya’da çalışmalarına devam eden Av.Meryem Yılmaz’a info@avmeryemyilmaz.com e-mail adresinden veya iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.